atelierpetitespierres

Ayın Burcu Terazi

24 Eylül 2018
Ayın Burcu Terazi

Ah şu teraziler yok mu? dediğinizi duyar gibiyim. Karasızlıklarıyla hem kendini hem sizin aklınızı bulandıracaklardır. Bu durumdan mıdır bilinmez ama büyülü bir havaları olduğu da yadsınamaz. Hayatında olduğunuzda kendinizi şanslı hissedeceksiniz ama onunla girdiğiniz çoğu tartışmayı da kaybetmeye biraz mahkumsunuz. Bu burca sahip kişilere hediye alırken ise biraz elinizi cebinize götürmeniz gerekecektir.

Sizlere karşı sevecen ve uyumlu gözüken terazi burcu kişilerinin altında gizli bir gücün olduğunu unutmayın. Yüksek bir egoya sahiptirler. Sanat ve aşka özel bir önem verirler. Sizde bu çekici burcun özel olarak hayatınızda yer almasını istiyorsanız belirli standartların üzerinde olmanız gerekiyor. Bu durum onlara alacağınız hediyelere de yansımaktadır.

Ayın Burcu: Başak

04 Eylül 2018
Ayın Burcu: Başak

Başak burcu

Akıllılıkları ile ön plana çıkan başak burçları satır aralarını okuyan ve gözünden kolay kolay bir şey kaçırmayan bir burçtur. İnce eleyip sık dokumak tam da başak burçları için söylenmiş olmalıdır çünkü bu burca sahip olan kişiler bir karar almadan her şeyin detayına inmektedirler. Peki böyle detaycı bir burca hediye alırken nasıl davranmalıyız?

Hediye seçiminden önce Başak burcunu tanıyacak olursak, onların gözlerinin insanın içini okurcasına baktığını göreceksinizdir. Kendilerine has bir karizmaları vardır. Çalışkanlardır ve bunu kuralcı ve sistemli bir şekilde yaparlar. Bu duru dış görünüşünde bulunur. Titizdirler onları dağınık bir halde gelişigüzel görmeniz mümkün değildir. Kıyafet seçiminde klasik ürünleri tercih ederler ama her zaman etkileyici görünürler. Kaliteli yaşamayı tercih eden başak burçları bütçelerine uygun olarak en iyisini almaya özen gösterirler.

Güneş Aslan Burcunda

03 Ağustos 2018
Güneş Aslan Burcunda

Aslan burcuna hediye seçerken

Aslan burçları  adeta yüksek enerji ve samimiyetin timsalidir. Etrafındaki kişilere enerji saçarak konuşkanlıkları, esprileri ve kendilerine has karizmalarıyla dikkat çekecektir.

Kendilerini özel gören ve her türlü sıradanlıktan nefret eden aslan burçlarına hediye alırken çok dikkatli olmamız gerekmektedir. Çünkü onlar özel insanlardır ve özel hediyeleri hak etmektedirler!

Aslan burçları hediye alırken ve verirken gayet soğukkanlı olacaklardır. Verdiğiniz hediye onları kesinlikle onurlandırmalıdır. Lükse ve gösterişe düşkün olan aslan burçlarına pahalı hediyelerden ziyade ona özel, havalı ve kendini gösterir hediyeler almalısınız. 

Eğer onlara sıradan bir şey alırsanız bu onları üzecektir ve kendilerini değersiz hissetmelerine sebep olacaktır. Bizden söylemesi!

Gösteriş Önemli Gösteriş...

Hediye beğendirmekte güçlük yaşayacağınız aslan kadını göze çarpan ve de özellikle onu diğerlerinden farklı kılan hediyeler beklemektedir. 

Renkli kocaman küpeler, pek herkesin takamayacağı büyük gösterişli kolyeler , yüzükler diğer burçların aksine aslan kadını için hiç de taşınması zor gelmeyecektir.  Onlar bu parçaları herkesten güzel taşıyabilirler, bu sebeple Show Time koleksiyonumuza göz atmanızı öneririz.

Sunum içerikten önemli olabilir!

Aslan burcu için ilk intiba çok çok önemlidir. Kalite ve özeni çok iyi tesbit edebilen Aslanlar için kalitesiz bir paketten çıkan bir pırlanta yüzüktense özenle paketlenmiş ama daha az pahalı bir hediye onu daha çok cezbedecektir. Bir çok parçadan oluşan bir hediye paketi karşısında hayranlığını saklayamayacaktır.  Şık bir fulara kombin yapılmış bir zarif broş onda hem düşünülmüşlük hissini uyandıracak hem de gururunu okşayacaktır. Bu arada şık bir hediye notunu da unutmayın deriz.

 

Ayın Burcu: İkizler

10 Haziran 2018
Ayın Burcu: İkizler

Halk arasında tutarsızlığı, kararsızlığı ve ikili değişken karakter yapısıyla tanınan İkizler burcu insanını anlamak çok önemlidir. Aslında anlatıldığı kadar dengesiz ve kararsız değillerdir. Sadece belki de gereğinden kuvvetli hafızaları ve entelektüel merakları sayesinde bir okuduklarını ya da gördüklerini asla unutmaz ve böylece hafızalarını çok fazla bilgiyle doldururlar. Bu da onlarda çok bilmekten dolayı karar verememe hastalığına sebep olur.

Eh eskiler dememiş mi cehalet mutluluktur diye  işte İkizler insanı bu mutluluktan mahrum bırakılmıştır bu yüzden hayatı hep çoktan seçmeli test seklinde yaşarlar hiçbir zaman tek yönleri olmadığı için tek kararları da olamaz...

Dolayısıyla ikizler burcuna hediye alırken çok fazla kendinizi yormamanızı tavsiye ederiz ve mutlaka değişim kartı koymanızı!

Zira kendisi ilk görüşte aşık olacağı bir kolyeden zihninden geçebilecek ve sizin asla bilemeyeceğiniz sayısız sebepten ötürü 20 saniyede soğuyabilir ve koşa koşa onu değiştirmeye götürebilir. Elbette kasaya geldiği süre içinde değiştirme fikrinden tekrar vazgeçmiş ve kolye boynunda mağazadan çıkıyor da olabilir....

Ancak ufak tüyolar istiyorsanız  işte burada !

İkizler burcu iletişim insanıdır. Ona sevdiği inandığı bir mottoyu içeren bir bilekliğe bayılacaktır çünkü onların hep söyleyeceği bir şeyler vardır.

Renkli aksesuarlara bayılırlar, renkli ve farklı bir tarzları vardır, yenilikleri de takip etme konusunda oldukça cesurlardır.  Tarzını tamamlayacak renkli bir çift püsküllü küpenin onu çok mutlu edeceğine emin olabilirsiniz.

Ayrıca çok sıkılgan bir yapıları olduğu için kombin ürünler onlar için çok elverişlidir. Farklı şekillerde kullanabilecekleri aksesuarlara bayılırlar. 

 

Ayın Burcu : Boğa

27 Mart 2018
Ayın Burcu : Boğa

Toprak grubu burçlarının en dengelisi,  güçlüsü ve güveniliri dik duruşuyla kalplere taht kuran Boğa Burcu rafine zevklerin insanı olduğu için ona hediye almak da bir o kadar ince düşünce gerektirir.

Onun hoşlanacağı hediye fikirlerine geçmeden biraz özelliklerinden bahsedelim.

Öncelikle Boğa Burcu bir dostunuz varsa sırtınız asla yere gelmez zira on iki burç içinde en güvenilir olan burçtur. Aynı zamanda çok ama çok sabırlıdır.

Öyle ki azmi ve sabrıyla bir taşı bile çatlatabilir. Ama o sabır taşı bir çatladı mı ! Siz siz olun o an o kızgın Boğa’nın yanından son hız uzaklaşın... Sabrını bir kez taşıran birini bir daha hayatı boyunca görmek istemez. Zaten siz de onu o şekilde görünce siz de bir daha yanına yaklaşmak istemezsiniz.

Boğa burcu yavaş ama sağlam adımların insanıdır. Bir konu hakkında karar vermeden önce kılı kırk yarar,  uzun uzun araştırır, iç sesini dinler. Karar verene kadar tüm yol haritasını yapmış olduğu için karar verdikten sonra attığı her adım son derece sağlam olacaktır. Başarısız olma şansı yoktur. Başarısız olacağını hissettiği işe zaten girmez.

Kendisi iyidir hoştur ama biraz lüks düşkünlüğü vardır. Lüks ve pahalı olan şeylere karşı bir zaafı olduğu için zaman zaman dışarıdan kibirli görünebilir. Seçenekler arasında mutlaka ilk elini attığı en pahalısı olacaktır. Kaliteli ve lüks hediyelerden çok hoşlanır. 

Kıskanç olan Boğa Burcu’nun gururu da önemli olduğu için çoğunlukla kıskançlığını çaktırmamaya çalışacaktır ama damarına basarsanız acısını başka yerden mutlaka çıkarır. Bu konuda ayrı bir hassasiyet gösterin deriz, bizden söylemesi!

Boğa Burcu doğal ve rahat olmayı sever, pastel renkler tercihidir. Audrey Hepburn’un Boğa Burcu olduğunu hatırlarsak mesela sade düz bir kıyafeti klas bir fularla tamamlamaya bayılacaktır.

Sağlam duruşunun altında kendi iç dünyasında enerjisini temiz tutmaya gayret eden bir yapısı vardır.  Güçlü spritüel yanı olan Boğa Burcu insanı ezoterik semboller içeren ya da mantralarla kişiselleştirilmiş takılara bayılacaktır.

 

Kendine Hediye Alma Rehberi

27 Mart 2018
Kendine Hediye Alma Rehberi

Zaman o kadar baş döndürücü bir hızla akıyor ve herşey o kadar çabuk tüketiliyor ki hepimizde bir yetişme telaşıdır gidiyor.

Sabahları işe koşturuyor, öğleden sonra toplantıya yetişiyoruz, akşamsa maratonu en azından ertesi sabah kadar atlatmış olmanın geçici huzuruyla eve kendimizi zor atıyoruz. O da eğer sıkıcı bir iş yemeğine davetli değilsek!

Hayatımızda o kadar çok konu başlığı var ki hatırlamak için remindera kaydediyor, alarmlar kuruyor ve “sözde” önemli olan hiçbir şeyi unutmamak için çırpınıyoruz.

Bir tek şey dışında: Kendimizi…

En son ne zaman kendinize aynada şöyle bir bakıp : “Seni çok seviyorum” dediniz? Belki de hiç!

Özel günlerde arkadaşlarınızı, yakınlarınızı hediyelere boğuyorsunuz ya kendinize şimdiye kadar hiç hediye aldınız mı?

Hiç almadıysanız işte size kendi kendine hediye alma rehberi!

Reminder yerine mottolu bir bilekliğe ne derdiniz?

Hepimizi derinden etkilemiş, yaşam felsefemizi değiştirmiş kitaplar, şiirler ya da filmler vardır. Bunlarda geçen bir cümle kelime bile bizi mutlu etmeye yeter… Neden onlardan birini bileğinizde taşımıyor, her baktığızda ilk duyduğunuzda ya da okuduğunuzda hissettiğiniz mutluluğu hissetmiyorsunuz.

Doğal bir taşın enerjisi size iyi gelecektir.

Artık alternative tıp bile doğal taşların stresi azaltmaktaki etkisini kabul etmişken siz hala size iyi gelen taşı bilmiyor musunuz? Doğduğunuz ay ya da burcunuza göre taşınızı öğrenip bu taşı üzerinizde taşımak size gün boyu stresten arındıracaktır.

Monotonluğu faklı bir tarzla yenmeyi deneyin…

“Vücut zincir mi? Benim vücudum o kadar kusursuz değil ki! “ dediğinizi duyuyorum buradan. Belli ki hiç gömleklerinizin içine giymeyi denememişsiniz!

Gün boyu kolye yerinde takılacak bir vücut zincirini sizden başkası bilmeyecek ve karşıdan bakında çok derinlere inen gizemli bir kolye gibi görünecek. Bundan daha özel ne olabilir ki!

Ya da “Ben hiç büyük küpe takamam başımız ağrıtıyor!” diyenlerden misiniz? Meraklanmayın Atelier Petites Pierres’de büyük küpeler de tüy gibi hafif…

Kocaman bir çift küpenin şatafatı gün boyu enerjinizi değiştirecek sizdeki değişikliği daha ilk dakikadan herkes fark edecektir.

Hemen hiç beklemeden alışveriş listenizi oluştup en az her ay kendinize ufak da olsa bir hediye almalısınız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.