Ayın Burcu : Boğa

27 Mart 2018
Ayın Burcu : Boğa

Toprak grubu burçlarının en dengelisi,  güçlüsü ve güveniliri dik duruşuyla kalplere taht kuran Boğa Burcu rafine zevklerin insanı olduğu için ona hediye almak da bir o kadar ince düşünce gerektirir.

Onun hoşlanacağı hediye fikirlerine geçmeden biraz özelliklerinden bahsedelim.

Öncelikle Boğa Burcu bir dostunuz varsa sırtınız asla yere gelmez zira on iki burç içinde en güvenilir olan burçtur. Aynı zamanda çok ama çok sabırlıdır.

Öyle ki azmi ve sabrıyla bir taşı bile çatlatabilir. Ama o sabır taşı bir çatladı mı ! Siz siz olun o an o kızgın Boğa’nın yanından son hız uzaklaşın... Sabrını bir kez taşıran birini bir daha hayatı boyunca görmek istemez. Zaten siz de onu o şekilde görünce siz de bir daha yanına yaklaşmak istemezsiniz.

Boğa burcu yavaş ama sağlam adımların insanıdır. Bir konu hakkında karar vermeden önce kılı kırk yarar,  uzun uzun araştırır, iç sesini dinler. Karar verene kadar tüm yol haritasını yapmış olduğu için karar verdikten sonra attığı her adım son derece sağlam olacaktır. Başarısız olma şansı yoktur. Başarısız olacağını hissettiği işe zaten girmez.

Kendisi iyidir hoştur ama biraz lüks düşkünlüğü vardır. Lüks ve pahalı olan şeylere karşı bir zaafı olduğu için zaman zaman dışarıdan kibirli görünebilir. Seçenekler arasında mutlaka ilk elini attığı en pahalısı olacaktır. Kaliteli ve lüks hediyelerden çok hoşlanır. 

Kıskanç olan Boğa Burcu’nun gururu da önemli olduğu için çoğunlukla kıskançlığını çaktırmamaya çalışacaktır ama damarına basarsanız acısını başka yerden mutlaka çıkarır. Bu konuda ayrı bir hassasiyet gösterin deriz, bizden söylemesi!

Boğa Burcu doğal ve rahat olmayı sever, pastel renkler tercihidir. Audrey Hepburn’un Boğa Burcu olduğunu hatırlarsak mesela sade düz bir kıyafeti klas bir fularla tamamlamaya bayılacaktır.

Sağlam duruşunun altında kendi iç dünyasında enerjisini temiz tutmaya gayret eden bir yapısı vardır.  Güçlü spritüel yanı olan Boğa Burcu insanı ezoterik semboller içeren ya da mantralarla kişiselleştirilmiş takılara bayılacaktır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.