Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Sıkça Sorulan Sorular

ÜRÜNLER HAKKINDA: 

Atelier Petites Pierres ürünleri nerede üretilmektedir? 
Ürünlerin tamamı Türkiye'de tasarlanıp üretilmektedir.

Ürünlerde hangi malzemeler kullanılmaktadır?
Atelier Petites Pierres ürünleri pirinç ve bronz kullanılarak üretilmektedir. Kaplama aşamasında tasarımın rengine göre 24 ayar altın, pembe altın, 925 ayar gümüş ya da siyah rodyum kullanılmaktadır.

Ürünlerin kaplamalarında renk değişimi yaşar mıyım?

Atelier Petites Pierres ürünlerinin üzerinde hızlı oksidasyonu engellemek için yüksek oranda koruyucu kullanılmaktadır. Ancak yine de zamanla kaplama renginde belli derecelerde farklılaşma görülebilmektedir. 

Ürünlerimi daha uzun süre kullanabilmek için ne yapmalıyım?

Nemli ortamla, suyla temas, parfüm, deodorant, saç spreyi gibi kimyasal kozmetiklerin direkt teması ürünlerin kaplamalarına zarar veren unsurlardır. Takılarınızı bu unsurlardan korumanız onları çok daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca kullanmadığınız zamanlarda ürünlerinizin karışmasını engellemek için orjinal kutularında saklamanızı öneririz.

Ürünüm kullanım aşamasında hasar gördü ne yapmalıyım?
Web sitemizden almış olduğunuz ürünlerin tamamı Atelier Petites Pierres garanti altındadır. Takılarınızda kişisel kullanıma bağlı olarak herhangi bir hasar olması halinde (kopma, parça kaybı vs...) veya yaşadığınız herhangi bir problemde 1(bir) yıl süre ile bakım ve onarım hizmetini ücretsiz olarak sağlamaktayız. Ürünlerinizin tamiri için bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.Takınızda kaybolan parça varsa ücretsiz yenisini tedarik edebilmekteyiz. Tamir kargo ücreti müşteriye ait olacaktır. Başka bir atölyede yapılan bakım ve onarımlardan dolayı oluşacak olası hasarlar garanti kapsamını bozmaktadır. 


SİPARİŞİM HAKKINDA:

Siparişimin durumunu nasıl öğrenirim?

Siparişiniz sistemimize düştüğü anda size bir sipariş onay e-postası göndeririz, bu e-posta geldikten sonra 3 iş günü içerisinde siparişinizin kargoya verilmesi planlanmaktadır. Siparişiniz kargoya verildiği anda ikinci bir e-posta ile siparişinizin yola çıktığını haber veririz. Bu e-postada sizinle kargo takip bilgilerini de paylaşırız. Siparişlerim bölümünden kargo takip numarası ile siparişinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
Sipariş onay maili geldikten sonra fikrinizi değiştirmeniz halinde kargoya verildi maili gelmeden önce bizimle atelier@petitespierres.com e-posta adresimiz ya da 0 216 302 00 97 numaralı telefonumuzdan irtibata geçtiğiniz takdirde siparişinizin sistemden iptalini sağlarız.

Siparişimi iade edebilir miyim?

Herhangi bir sebepten ötürü siparişinizi iade etmek istemeniz halinde ürün size ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde iade edilecek ürünlerin faturası, orjinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak göndererek iadenizi gerçekleştirebilirsiniz. Faturası olmayan ürünleri muhasebe kayıtları gerçekleşemeyeceği için kabul edemeyeceğimizi üzülerek belirtiyoruz. Sizlerin istekleri ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan, kişiselleştirilmiş ürünleri (lazer kazıma yöntemi ile kişiselleştirilmiş, kişiye özel ölçü çalışılmış, kişiye özel isim,harf,doğum tarihi vb. bilgiler doğrultusunda tasarlanmış ürünler) iade alamamaktayız. Faturasız ya da iade koşullarına uymayan ürünler karşı ödemeli olarak size tekrar kargolanacaktır.

 
İade kargosunu ödeyecek miyim?
İade kargonuzun karşı ödemeli olması için, anlaşmalı olduğumuz UPS kargo şirketini 444 00 66 numaralı telefon hattından arayarak firma kodumuz olan EY5798  'i bildirmeniz gerekmektedir. Bu kodla iade kargonuz bulunduğunuz yerden ücretsiz olarak teslim alınacaktır. 
Takip sistemi ve hizmet kalitesi sebebiple sadece UPS kargoyla anlaşmalı olarak çalışmaktayız. Diğer kargo şirketleriyle göndereceğiniz iade işlemlerinin kargo ücretleri size ait olacaktır.

Siparişimi iade etmem halinde paramı nasıl alırım?

Siparişiniz orjinal faturası ve ambalajı içinde bize ulaşır ulaşmaz, paranız, kredi kartı ile ödeme yapılmış ise kartınıza, havaleyle ödeme yapılmış ise hesabınıza iade edilecektir.  Taksitli satışlarda iade işleminin tamamı tek seferde iade edilmektedir. İade işlemi gerçekleştikten sonra bankanızın kartınıza parayı transfer etmesi süre alabilmektedir. Bu süre bankadan bankaya değişmektedir. Bizler iade işlemini gerçekleştirdikten sonra bankanıza bu konuda danışabilirsiniz.
 
 
YURTDIŞI GÖNDERİLER HAKKINDA:

Atelier Petites Pierres yurtdışına gönderi yapabiliyor mu?
Evet, yurtdışına gönderi yapabilmekteyiz. 

Yurtdışı fiyatları neden farklı?
Atelier Petites Pierres yurtdışı satış fiyatlarının farklı olması operasyonel masraflar, yurtiçi ve yurtdışı gönderiler arasındaki vergilendirme farkından doğmaktadır. Yurtdışı adresine teslimat isteyen müşterilerimiz ihracat fiyatlarına tabiidir. Yurtdışı adresinden alım yapan ve yurtdışı adresine teslimat isteyen müşterilerimizin yurtiçi bölümünden alım yapması halinde siparişleri iptal edilip iadesi sağlanacaktır.

Yurtdışı gönderiler nasıl gerçekleşiyor?
Yurtdışı gönderilerimizde DHL Express kargo firması ile iş ortaklığı yapmaktayız. Tahmini teslim sürelerini aşağıda bulabilirsiniz.

 Önemli not:

Yurtdışından alışveriş yapan müşterilerimizin EN-USD menüsü üzerinden alışveriş yapması gerekmektedir. Yurtdışı adresi olup TR-TL menüsünden yapılmış olan alışverişler tarafımızca iptal edildikten sonra derhal müşteriye iadesi gerçekleştirilecektir. İade sürecinde doğacak ekstra ücretlendirmelerden (kur farkı, banka komisyonu vb.) firmamız sorumlu değildir. 

Avrupa 2-3 iş günü

Amerika 3-4 iş günü


Diğer Bölgeler : 5-7 iş günü

 
Yurtdışı siparişimi iade edebilir miyim?
Herhangi bir sebeple aldığınız ürünü iade etmek istemeniz halinde, ürünü orjinal kutusu ve faturasıyla bize dilediğiniz posta yoluyla gönderebilirsiniz. Yurtdışı iadelerde gönderi ücreti müşteriye aittir. Ürün elimize ulaşır ulaşmaz paranızın iadesi kredi kartınıza ya da Paypal hesabınıza yapılacaktır. Sizlerin istekleri ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan, kişiselleştirilmiş ürünleri (lazer kazıma yöntemi ile kişiselleştirilmiş, kişiye özel ölçü çalışılmış, kişiye özel isim,harf,doğum tarihi vb. bilgiler doğrultusunda tasarlanmış ürünler) iade alamamaktayız.
  
Yurtdışı ürünlerde gümrük öder miyim?
Yurtdışı siparişlerinin gümrükte alıkonulması halinde bu sürecin takibi ve olası ekstra gümrük bedelleri müşteriye aittir. Her ülkenin gümrük kuralları birbirinden farklı olduğu için bu süreç hakkında Atelier Petites Pierres herhangi bir sorumluluk almamaktadır. 
 
 
ATELIER PETITES PIERRES HAKKINDA:

Atelier Petites Pierres nasıl telaffuz edilir?
Atölye Pötit Piyer 

Atelier Petites Pierres ne anlama gelmektedir?
Küçük Taşlar Atölyesi anlamına gelmektedir, ayrıca markanın kurucusu ailenin soyadının anlamını taşımaktadır. 

Ürünlerinizi mağazamda satabilir miyim?
Atelier Petites Pierres markasının yurtiçindeki tek dağıtıcısı Nuratt Tekstil Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'dir. Yurtdışında farklı şirketlerle distribütör ortaklıklarımız bulunmaktadır. Ürünlerimizin satışını gerçekleştirmek istiyorsanız, bizlere atelier@petitespierres.com adresinden konuyla ilgili e-posta atmanız gerekmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.