sadsad x
asdasd

Takı Kullanımında Kaçınmanız Gereken 6 Hata

22 Mayıs 2023
Takı Kullanımında Kaçınmanız Gereken 6 Hata

Mücevherin Malzemeleri Hakkında Yeterince Bilgi Sahibi Olmamak:

Mücevher satın alırken kullanılan malzemeler hakkında detaylı ve gerçek bilgiye sahip olmalısınız. Takılarınızı satın aldığınız marka ya da üretici  malzemeleri belirtmiyorsa, tasarımların gerçek gümüş, altın, rose altın veya diğer değerli metallerden yapılmadığı olasıdır. Emin değilseniz, özellikle daha pahalı ürünler satın almadan öncesorularınıza bilgilendirici cevaplar almak aydınlatıcı olabilir..

Bir takının altın veya gümüş olması için sadece bu renklere sahip olması yeterli değildir. Örneğin, ucuz bir takı altından yapılmış gibi görünse de, incecik bir kaplamayla renklendirilmiş olabilir. “Ucuz mücevher diye bir şey yoktur çünkü altın pahalı bir metaldir. Mücevherde kullanılan altın ve kaplama çeşitlerini öğrenmek için daha fazla bilgi edinin.

Nikel veya diğer baz metal mücevherler cildinizi karartabilir ve uzun süre dayanması olası değildir. Özellikle nikelden uzak durmanızı öneriyoruz, çünkü alerjik reaksiyonlara veya daha kötü sonuçlara neden olabilir. İnce kaplama olan mücevherler hızla altındaki metali ortaya çıkarabilir.

Ayrıca, satın aldığınız taşların ne tür olduğunu, tamamen sahte mi yoksa laboratuvar ortamında mı üretildiğini de bilmelisiniz.Bilginin güç olduğunu unutmayın. Değerli metaller olan altın ve gümüş hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bu metallerin mücevherde neden değerli ve pahalı olduğunu daha iyi anlamak için bilgilendirici makalelerimizi okuyun.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.